Microsoft Teams wysiadł? To globalna awaria, ale mamy rozwiązanie!

Microsoft Teams w całej Polsce przestaje działać. Microsoft potwierdził istnienie usterki. Firma pracuje nad aktualizacją serwerów, a my mamy tymczasowe i sprawdzone rozwiązanie.

Po raz kolejny Microsoft Teams, który jest podstawowym narzędziem do komunikacji w szkołach, firmach, przedsiębiorstwach i na uczelniach przestał działać.

Microsoft Teams

Microsoft Teams

Downdetector odnotował awarię, która pojawiła się po godzinie 12:00. W chwili obecnie problem cały czas występuje - użytkownicy nie mogą się zalogować. Czasami jest również problem z dołączeniem do spotkania.

Microsoft Teams faktycznie nie działa, ponieważ sam miałem problem z działaniem tego narzędzia.

Awaria Microsoft Teams

Awaria Microsoft Teams

Gigant z Redmond rozesłał do administratorów Microsoft 365 informację o awarii. W chwili obecnej trwa śledztwo i doraźne działania naprawcze.

Co w przypadku, gdy masz ważne spotkanie i awaria Microsoft Teams przeszkadza Ci w dołączeniu do niego?

O dziwo jest rozwiązanie, które zgrabnie omija awarię. W momencie, gdy próbujesz dostać się do spotkania z wykorzystaniem linku otrzymasz błąd. Na szczęście po otwarciu kalendarza w Microsoft Teams zobaczysz w nim spotkanie, do którego chcesz dołączyć. Po kliknięciu dołącz nie będziesz miał problemu z wzięciem udziału w telekonferencji.

Niestety problem nie działa dla osób, które kompletnie nie mogą zalogować się do usługi. Nie pozostaje nic innego, jak oczekiwać na reakcję ze strony Microsoft.