Microsoft Teams z kolejną aktualizacją - dodaje oczywistą funkcję

Microsoft zapomniał o jeden z funkcji, która w Teamsach powinna znaleźć się od ich wprowadzenia na rynek w 2017 roku. Na szczęście firma nadrabia zaległości po trzech latach.

Microsoft Teams to program, który stał się popularny dzięki pandemii koronawirusa. Przed przejściem na pracę zdalną oraz lockdownem, Teams wykorzystywany był w znacznie mniejszym stopniu, niż aktualnie. Obecnie stosuje się go w większości placówek edukacyjnych oraz instytucjach państwowych.

Microsoft Teams na Windows 10
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams na Windows 10

Źródło: microsoft.com

W ramach mapy drogowej aktualizacji pakietu biurowego Microsoft 365, aplikacja Teams otrzymuje nowe menu historii dla użytkowników komputerów PC oraz Mac. Nowa funkcja pozwala szybko cofać się do ostatnio wyświetlanych elementów interfejsu aplikacji. Rozwiązanie to ułatwi przemieszczanie się pomiędzy kartami oraz dokumentami.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi
  • Aktualizacja Windows 11 KB5006050 - co nowego?

W chwili obecnej menu historii pozostaje w fazie rozwoju. Funkcja ta zostanie wdrożona wraz z aktualizacją Microsoft Teams, która trafi na rynek w lutym przyszłego roku. Opcja będzie dostępna dla każdego użytkownika.

Źródło: techradar.com