Microsoft Teams z nowymi wiadomościami i systemem powiadomień

Najnowsza aktualizacja Microsoft Teams zbiegła się w czasie z powrotem szkół ponadpodstawowych do zajęć zdalnych.

Microsoft Teams na trzy lata po debiucie rynkowym bije rekordy popularności. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa, która przeniosła naszą pracę i naukę wprost z biur/szkół/uniwersytetów do naszych domów. W naszym kraju Microsoft Teams obok Google Meet jest największą platformą wykorzystywaną w korporacjach oraz sektorze edukacyjnym.

MS Teams na laptopie

MS Teams na laptopie

We wrześniu 2020 roku Microsoft zapowiedział sporą aktualizację aplikacji Teams. Wśród nowości pojawił się nowy layout 7x7, możliwość zmiany tła podczas przesyłania obrazu z kamery oraz zaawansowany system tłumienia dźwięków dochodzących z otoczenia.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne [Aktualizacja 22.10.2021]
  • Co się dzieje przez minutę w internecie?
  • Windows 11: nowa aplikacja TeamSpeak już do pobrania

W ubiegły weekend Microsoft potwierdził, że pracuje nad dwoma nowymi funkcjami dla usługi Teams. Mowa o systemie wysyłania wiadomości oraz obsłudze natywnych powiadomień w systemie operacyjnymi Windows 10.

Od listopada Microsoft wprowadzi nową funkcję, która pozwoli na utworzenie zadań bezpośrednio z poziomu otrzymanej wiadomości. Pozwoli to na inicjowanie czatu z uczestnikami bezpośrednio z aktualnie przeglądanego kanału.

W ramach listopadowej aktualizacji Microsoft Teams pojawi się także możliwość współdzielenia listy zadań. Co ciekawe po trzech latach od debiutu Microsoft Teams w końcu zostanie zintegrowany z systemem operacyjnym Windows 10. Mowa o dodaniu natywnego wyświetlania powiadomień w Centrum Powiadomień Windows 10.

Zarządzenie powiadomieniami w Windows 10

Zarządzenie powiadomieniami w Windows 10

Po zainstalowaniu aplikacji powiadomienia z Microsoft Teams będą wyglądać identycznie, jak powiadomienia z Windowsa 10.

Obsługa natywnych powiadomień Windowsa powinna znacząco zwiększyć komfort pracy w Microsoft Teams.

Wprowadzenie natywnych powiadomień spowoduje także, że Microsoft Teams będzie współpracować z trybem nieprzeszkadzać wbudowanym w systemie Windows.

Sprawdź, ile kosztuje Microsoft Windows 10.

Źródło: windowslatest.com