Microsoft Teams z ważną aktualizacją rozmów grupowych

  • Piotr Opulski,

Microsoft ogłosił wypuszczenie ważnej aktualizacji do Microsoft Teams. Wśród usprawnień odnajdziemy m.in. możliwość prowadzenia 9-osobowych rozmów grupowych.

Przez ostatnie miesiące, Microsoft wypuścił szereg łatek do usługi Teams. Gigant z Redmond próbuje nadrobić dystans, który zaczął tracić do konkurencyjnych usług takich jak Zoom i Google Hangouts. Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje o dużej aktualizacji, która wreszcie ma wprowadzić wiele oczekiwanych przez użytkowników usprawnień.

Pierwsze informacje mówiły przede wszystkim o zwiększeniu maksymalnej liczby uczestników wideo-konferencji, widocznych na jednym ekranie. Dotychczas możliwe było równoczesne obserwowanie maksymalnie 4 rozmówców. Po aktualizacji, liczba ta ma wzrosnąć do 9.

Zobacz również:

Microsoft pracuje również nad bezpieczeństwem usługi. Usprawniony ma zostać również system tagów, usprawniający dostęp do kontaktów w oparciu o umiejętności czy role pełnione w firmie. Dzięki temu możliwe będzie wysyłanie sprecyzowanych komunikatów do poszczególnych grup pracowników.

Najnowsze informacje pochodzące bezpośrednio z konta TT Microsoft Teams wskazują, że nowe rozwiązania powinny trafić do wszystkich użytkowników, jeszcze w kwietniu.

Zobacz również: Microsoft Teams w końcu z możliwością ustawienia tła