Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi

W drugim dniu konferencji Microsoft Technology Summit 2009 uczestnicy mogli wziąć udział w blisko 50 sesjach tematycznych, skorzystać z wiedzy ekspertów czy samemu przetestować najnowsze produkty Microsoftu.


Przeczytaj relację i zobacz video z pierwszego dnia MTS 2009

W porannym bloku konferencji rodzynkiem dla programistów była sesja "Windows 7 dla deweloperów". Bartłomiej Zass omówił w niej szczególnie przydatne dla deweloperów cechy nowego systemu.

Zobacz również:

  • Windows 11 - dlaczego nie warto na niego przechodzić?
  • Chrome nie będzie wspierać dwóch systemów. Podano datę zakończenia obsługi

Z Windows 7 związana była też sesja "Dziesięć aspektów scentralizowanego zarządzania Windows 7 w Twoim środowisku", na której omówiono zarządzanie stacjami klienckimi Windows. Oprócz innych sesji, w tej turze można było wybrać jeszcze zagadnienia związane z modelowaniem architektury w "Visual Studio 2010", jedną z sześciu sesji poświęconych temu narzędziu dla programistów.

Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi

Przerwy między sesjami spędzano w różny sposób…

Po przerwie zaplanowano m.in. sesję dla administratorów "Monitorowanie środowiska IT za pomocą SCOM R2", dla menadżerów "Licencjonowanie i zarządzanie oprogramowaniem. Zasady i procedury", a dla osób chcących poznać tajniki i zastosowania Windows Server "Co jest w paczce od Microsoft? Wykorzystanie technologii wbudowanych w Windows Server".

W kolejnej turze prezentacji sporo słuchaczy przyciągnął wykład "Great interop swindle", podczas którego starano się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób korzystając z usługi katalogowej Active Directory można zbudować usługi uwierzytelniania w świecie różnych platform IT.

Konferencję zakończyła podsumowująca Sesja Generalna.

Konkursy i nagrody

Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi

Hands-On-Lab - Laboratoria, w których można było przetestować technologie Microsoftu, były otwarte przez dwa dni konferencji.

W drugim dniu konferencji wiele osób korzystało z możliwości porozmawiania z ekspertami Microsoftu, ich punkty informacyjne były też oblegane pierwszego dnia. Tłumy kłębiły się przy stoiskach partnerów koncernu Redmond, bowiem był to ostatni dzwonek, by wypełnić ankiety i wziąć udział w losowaniu cennych nagród, m.in. laptopa.

Szczególnego rodzaju nagroda przypadła zwycięzcy konkursu Speaker Idol, który polegał na wygłoszeniu krótkiej prezentacji na tegorocznej edycji MTS 2009. Wystąpienia były oceniane, a zwycięzca Tomasz Wiśniewski z Katowic wystąpi jako prelegent w następnej polskiej edycji Microsoft Technology Summit. Prócz tego otrzymał Office 2007 Professional PL oraz Laptop Acer Aspire one D150.

W trakcie tegorocznego MTS na kilkudziesięciu sesjach starano się pokazać możliwości współdziałania całej platformy Microsoftu. Dla użytkowników cenne było to, że mogli zapoznać się z technologiami koncernu z Redmond, zanim jeszcze trafią one na rynek, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami czy omówić interesujące ich zagadnienia z ekspertami firmy.