Microsoft Technology Summit 2013 za nami

Tegoroczny Microsoft Technology Summit odbywa się już po raz ósmy. Największa w tej części Europy konferencja Microsoftu po raz kolejny zgromadziła w warszawskim Centrum EXPO XXI rzeszę specjalistów z sektora nowych technologii IT. PC World jest patronem medialnym konferencji.

Najważniejszym punktem programu sesji generalnej (prowadzonej przez Rafała Albina, dyrektora działu nowych technologii w Microsoft Polska) była aktualizacja systemu operacyjnego Windows 8, nosząca oznaczenie 8.1, oraz szczegóły współpracy Microsoftu z Partnerem Technologicznym konferencji - firmą Nokia. Na scenie wystąpił m.in. David Chappell, prezentujący wizję przyszłości ujednoliconych infrastruktur, aplikacji oraz całego zaplecza, określoną mianem „Cloud OS – Nieograniczona moc obliczeniowa”.

Pory kawowe

W przerwie na kawę uczestnicy konferencji mieli możliwość skorzystania ze stanowisk z produktami Microsoftu. Do dyspozycji był Microsoft Devices Showroom, gdzie każdy mógł przetestować najnowsze modele sprzętu – od tabletów przez ultrabooki aż po urządzenia typu All-in-One z zainstalowanym Windows 8.1. Goście konferencji mogli odwiedzić salę prezentacji nowego Visual Studio i Windows Azure, była też cześć poświęcona Open Source i „kącik Microsoft – w czym możemy pomóc?”, gdzie specjaliści starali się odpowiadać od razu na najtrudniejsze pytania uczestników. Nie zabrakło również stoiska Partnera Technologicznego Nokii gdzie mogliśmy zapoznać się z najnowszymi modelami smartfonów z serii Lumia.

Sesje tematyczne

Uczestnicy otrzymali możliwość wzięcia udziału w aż siedmiu ścieżkach tematycznych, w śród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje dotyczące Cloud OS (prowadzona przez Bogdana Klekota) i „Ninja o aplikacjach Windows 8” (Marcin Iwanowski demonstrował możliwości i prostotę korzystania z najnowszego API przy programowaniu aplikacji na kafelkowy interfejs Windowsa 8). Nie zmalało również zainteresowanie nowym Visual Studio 2013. Microsoft przygotował również sesję specjalną przeznaczoną tylko dla kobiet, prowadzoną miedzy innymi przez Paulę Januszkiewicz oraz Agnieszkę Rynkowską.

Więcej informacji: www.mtskonferencja.pl/‎

Dzień drugi

W drugim dniu konferencji bardzo dużą uwagę przykuła sesja Pauli Januszkiewicz zatytułowana „Hackers (Not) Halted” oraz wystąpienie Marka Minasiego w sesji „Manage Server 2012 Like a Pro or, Better, Like an Evil Overlord”. Sesja finałowa odbyła się w gronie Złotych Partnerów Microsoftu i została poświęcona historii oraz osiągnieciom jakie firmy te uzyskały dzięki współpracy z Microsoftem.

W trakcie MTS 2013 odbyły się również sesje merytoryczne i bezpłatne warsztaty, tzw. IT Campy, prowadzone przez ekspertów specjalizujących się w najnowszych technologiach Microsoftu. Ich tematyka skupiona była wokół Windows Servera 2012, Windows Azure oraz budowania rozwiązań Private i Hybrid Cloud przy wykorzystaniu System Center 2012.

Wśród Złotych Partnerów MTS 2013 znalazły się takie spółki jak Veeam Software, Vision Solutions oraz Netia. Partnerem Technologicznym była firma Nokia. Ponadto konferencję wspierali partnerzy: 7N, Accenture, Akademia, Altkom, Atena, Centrum Edukacyjne Promise, CodeTwo, COMBIDATA, Capgemini, IT.expert, ITMAGINATION, Kingstone, Luxoft Poland, Passus, Pracuj.pl, Quest Dystrybucja, Response, Sevenet S.A., SOFTRONIC.