Microsoft: Tegoroczne wydarzenie X019 będzie największym w historii

Już za dwa dni wystartuje największe coroczne święto dla fanów konsol Xbox - X019. Microsoft zapowiada, że tegoroczna edycja będzie największą w historii.

Microsoft wyraźnie chce przebić tegoroczny Blizzcon i ma w planach imprezę, które przejdzie do historii. W tym celu amerykański producent zebrał wszystkie swoje siły w jednym miejscu i o jednym czasie. Podczas wydarzenia X019 fani marki Xbox otrzymają mnóstwo informacji na temat nadchodzących nowości.

Włodarze amerykańskiego producenta potwierdzili już, że możemy liczyć na zapowiedzi zupełnie nowych gier. Pewniakiem wydaje się tutaj Age of Empires 4, które pierwotnie zostało zapowiedziane w 2017 roku. Od tamtej pory, o produkcji, za którą odpowiada studio Relic Entertainment (Company of Heroes, WH40K: Dawn of War), nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele.

Dowiedzieliśmy się również, że podczas X019 będą obecni przedstawiciele aż dziesięciu wewnętrznych zespołów Microsoftu, którzy będą opowiadać o swoich nadchodzących projektach. Do tego możemy spodziewać się "ogromnych nowości" dotyczących abonamentu Xbox Game Pass oraz nowych wieści na temat usługi streamingowej - Project xCloud.

Dotychczas potwierdzono również obecność takich tytułów jak:

  • Wasteland 3
  • Microsoft Flight Simulator
  • Minecraft Dungeons
  • Sea of Thieves
  • CrossfireX
  • Star Wars Jedi: Fallen Order

W tym roku sympatycy konsol Xbox spotykają się w Londynie. Cała impreza potrwa od 14 do 16 listopada. Co istotne, kluczowe elementy wydarzenia będzie można śledzić na żywo za pomocą serwisów internetowych: Mixer, YouTube czy Twitch. X019 rozpocznie się od specjalnego odcinka Inside Xbox, w którym z całą pewnością zobaczymy wszystkie najważniejsze premiery targów.