Microsoft: W tym roku nie będzie premiery na miarę Halo 3

Wiceprezes działu rozrywki w firmie Microsoft przyznał, że tegoroczne premiery wyłącznie na Xboxa nie będą tak spektakularne, jak na przykład zeszłoroczne Halo 3. Dodał również, że zamiast jednego megahitu, gracze otrzymają "dwa naprawdę duże tytuły".

Shane Kim, który niedawno objął stanowisko wiceprezesa w dziale rozrywki Microsoftu, odniósł się do tegorocznych konsolowych premier przewidzianych przez firmę.

Gears of War 2

Gears of War 2

W rozmowie z Next-Gen.biz Kim przyznał, że jest bardzo dobrej myśli co do udziału Xboksa na rynku. Dodał też, że w zeszłym roku firmie poszło świetnie "ze względu na niesamowite tytuły, takie jak BioShock, Halo 3, Mass Effect czy Call of Duty 4".

Shane Kim przyznał, że w tym roku "nie będzie tak wielkich hitów "Xbox 360 only", jak Halo 3". Wszystko ma być jednak zrekompensowane innymi tytułami. Grand Theft Auto IV już się świetnie sprzedaje, a w drodze na Xboksa są jeszcze dwa wielkie tytuły - Gears of War 2 i Fable 2. "Wierzę więc, że będziemy mieli co najmniej tak wspaniały rok jeśli chodzi o gry jak poprzedni", skomentował nadchodzące premiery Kim.