Microsoft Windows 8: ponad milion pobrań w 24 godziny

Microsoft poinformował właśnie z dumą, że w ciągu pierwszych 24 godzin system Windows 8 Consumer Preview został pobrany milion razy.


Kilka dni temu Microsoft udostępnił "dotykowy" system Windows 8 w wersji Consumer Preview. Jego najważniejsze nowe cechy to:

- nowy ekran startowy z interfejsem Metro

- poprawki i zmiany w tradycyjnym interfejsie Windows

- bliska współpraca z usługami Skydrive i Windows Live

- sklep internetowy Windows Store

- Internet Explorer 10

- ulepszona obsługa wielu monitorów

- nowe centrum graczy Xbox Live

Kilkanaście godzin temu na Twitterze zespół odpowiedzialny za system poinformował z dumą, że został on w 24 godziny po udostępnieniu pobrany milion razy. Jeżeli dalej utrzyma takie tempo, już w ten weekend powinien przekroczyć barierę 3 milionów pobrań. Dla przypomnienia, wydany we wrześniu 2011 roku system Windows 8 Developer Preview osiągnął taki wynik dopiero po ponad siedmiu tygodniach.

Wielka szkoda, że nie można tego porównać z ilością pobrań jaka miała miejsce w przypadku Windows 7. Microsoft niestety nie podał nam tej informacji w 2009 roku. Jeżeli jednak milczał w tej sprawie, można przypuszczać, że nie miał wielkich powodów do radości...

Oczywiście pamiętać tutaj też należy, że milion pobrań wcale nie oznacza przetestowania Windows 8 przez milion osób. Część z nich po ściągnięciu systemu zrezygnowała prawdopodobnie z jego instalacji.

Pierwsze reakcje

Reakcje po zainstalowaniu Windows 8 były wśród naszych czytelników różne. Wśród komentarzy, które wystawiali przeważały jednak te negatywne.

"Pobrałem, zainstalowałem, jedna wielka pomyłka. pasjans na sprzęcie klasy core2duo przenosi jedną kartę na inny stos 4 minuty zjadając WSZYSTKIE SAZOBY KOMPA" - napisał internauta podpisujący się jako "jjj".

"interfejs to lipa ale na touch coś może się sprawdzi. Po za tym jest ok monitor systemu i zasobów jest naprawdę świetny, pamięci pożera prawie tyle co win 7, wywalą to co dodali zostawiając stare nadwozię bez tych kafelków balmera to może coś bedzie z tego systemu na PC. Za dużo słychać o kafelkach za mało o systemie plików,wsparciu wielozadaniowości, nowych rozwiązań typu reset ssytem czy coś takiego, narazie moja ocena 5/10 za coś co ma kosztować." - twierdzi z kolei "aduke"

Pobierz i testuj

Jeżeli nie chcesz zdawać się na opinię innych pobierz Windows 8 Consumer Preview i sam go przetestuj. Przed instalacją zapoznaj się jednak z przygotowanym przez Microsoft zestawem odpowiedzi na różne pytania.