Microsoft Windows 9 - premiera w kwietniu 2015 r.

Paul Thurrot z WinSuperSite twierdzi, że system Windows 9 będzie miał premierę w kwietniu 2015 roku, czyli rok po mającej zostać ponoć wydanej na zbliżającej się konferencji Build aktualizacji dla Windows 8.1.

Microsoft potwierdził niedawno, że następna konferencja Build odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2014 roku. Obecnie wydaje się, że możemy oczekiwać po niej m.in. udostępnienia aktualizacji dla Windows 8.1. Co ważne, być może otrzymamy też garść informacji na temat kolejnego systemu (nie aktualizacji) o kodowej nazwie "Threshold”, którego docelowa nazwa będzie najprawdopodobniej brzmiała „Windows 9”.

Windows 9 - kilka informacji

Na temat Windows 9 wypowiedział się właśnie obserwator Microsoftu, Paul Thurrot z WinSuperSite, który pozyskał kilka informacji od swojego tajemniczego źródła wewnątrz amerykańskiej firmy. Wynika z nich, że:

- Windows 9 będzie miła premierę w kwietniu 2015 roku

- dla Windows 9, przed premierą rynkową, przewidziane zostały trzy główne fazy rozwoju

- Windows 9 przyniesie ze sobą poważne zmiany w interfejsie za sprawą Metro 2.0. Wcześniejsze spekulacje na ten temat sugerowały, że desktopy czekać ma powrót tradycyjnego, w pełni funkcjonalnego Menu Start oraz możliwość uruchamiania aplikacji Modern w osobnym oknie

Windows 9 - Microsoft musi się postarać

Obecnie wiemy już, że ostatni system Microsoftu nawet wspomagany aktualizacją 8.1 radzi sobie, bardzo delikatnie mówiąc, słabo. Według Net Applications we wrześniu 2013 r. Windows 8 miał 8,02% udziału w rynku desktopowych systemów operacyjnych, natomiast w grudniu łączny udział Windows 8 i Windows 8.1 wyniósł 10,49%. Amerykański gigant musi więc wyciągnąć wnioski z tej porażki i przy tworzeniu Windows 9 wsłuchać się bardzo uważnie w opinie niezadowolonych użytkowników "ósemki".