Microsoft Windows Phone 7.8 (być może) zostanie udostępniony już 28 listopada

Chiński oddział Microsoftu przekazał dobrą informację dla osób dysponujących smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5. Chodzi o aktualizację do Windows Phone 7.8.

Na długo przed premierą systemu Windows Phone 8 wiadomo było, że właściciele obecnych smartfonów z Windows Phone nie otrzymają możliwości przeprowadzenia aktualizacji do "ósemki". W zamian za to Microsoft przygotować miał dla nich jej okrojoną wersję noszącą numer 7.8 (o tym, czym się różnią obie wersje możecie przeczytać w artykule "Windows Phone 8: zobacz, których jego możliwości pozbawiony zostanie WP 7.8").

Jeżeli z niecierpliwością czekacie na tę aktualizację, mamy dla was ważną informację. Chiński oddział Microsoftu poinformował właśnie, że zostanie ona udostępniona "pod koniec tego roku".

O ile jednak nie podał żadnej konkretnej daty, o tyle być może rację ma tutaj serwis WMPoweruser, który sugeruje, że nowe mobilne okienka mogą zostać udostępnione już jutro. Na 28 listopada Nokia zapowiedziała bowiem zaprezentowanie "czegoś ekscytującego", któremu to wydarzeniu towarzyszył będzie pokaz przygotowany przez Deadmau5:

Aktualizacja: 29 listopada 2012 12:31

Microsoft poinformował na swoim blogu, że Windows Phone 7.8 zostanie wydany "na początku 2013 roku".