Microsoft: Windows Phone 7 już za tydzień

11 października czeka nas premiera długo oczekiwanego Windows Phone 7 - mobilnego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Prezentacja produktu odbędzie się w Nowym Jorku o godz. 15:00 tamtejszego czasu. We wrześniu, twórcy WP7 urządzili symboliczny pogrzeb iPhone'a i BlackBerry. Jeszcze tydzień i dowiemy się, czy była to tylko prowokacja, a może Windows Phone 7 naprawdę jest taki dobry.

System operacyjny WP7 jest próbą odzyskania przez Microsoft silnej pozycji w sektorze telefonii komórkowej. W ostatnich latach, iOS firmy Apple, Android od Google i Blackberry, odebrały firmie większość udziałów w rynku.

Sukces nowego systemu jest dla Microsoft priorytetowy. Korporacja przerwała nawet prace nad smartfonem Kin i przeniosła deweloperów odpowiedzialnych za rozwój urządzeń do oddziału Windows Phone 7.

Zobacz również:

  • Windows 11: co zmieni się w systemie? Oto nowości

Na początku września, pisaliśmy już, że Microsoft zakończył prace nad nowym systemem. Windows Phone 7 otrzymał m.in. zupełnie nowy interfejs i możliwość integracji z zewnętrznymi usługami, takimi jak komunikatory tekstowe i aplikacje dla Twittera.

7 października, w Taipei odbędzie się konferencja firmy HTC - producenta telefonów komórkowych z systemami Microsoft. Tajwańskie studio zaprezentuje prawdopodobnie nowe smartfony z WP7, jednak rzecznik firmy odmawia na razie komentarza w tej sprawie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: