Microsoft Windows Phone 8.1 pojawił się w zaktualizowanym sklepie Windows Phone

Windows Phone 8.1 pojawił się na liście kompatybilnych systemów w sklepie Microsoft Windows Phone.

Od jakiegoś czasu mamy praktycznie pewność, że na rynku mobilnym zagości wkrótce system Windows Phone 8.1. Z pojawiających się do tej pory doniesień wynika, że zaoferuje on szereg znaczących udogodnień takich jak np. znane z Androida centrum powiadomień, czy wsparcie dla trybu USB OTG (czyli USB On-The-Go), który pozwalał będzie na podłączenie do "okienkowych" urządzeń mobilnych dodatkowych akcesoriów.

Do tej pory system ten, analogicznie do Windows 8/Windows 8.1, zwykło się nazywać Windows Phone 8.1. Nie była to jednak jego oficjalna nazwa. Dzisiaj mamy już jednak oficjalne potwierdzenie, że taka faktycznie będzie. Microsoft zaktualizował bowiem sklep Windows Phone i w sekcji mówiącej o kompatybilności umieścił Windows Phone 8.1 tuż nad Windows Phone 8:

Windows Phone 8.1 - kiedy premiera?

Obecnie oczekuje się, że wersja Developer Preview Windows Phone 8.1 zostanie udostępniona podczas kwietniowej konferencji BUILD, natomiast finalna, która będzie kompatybilna z wszystkimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą Windows Phone 8, trafi na rynek kilka tygodni później.