Microsoft Windows Phone 8 i jego nowe funkcje

Jesteśmy już po premierze najnowszego mobilnego systemu Microsoftu - Windows Phone 8. Zapraszamy do zapoznania się z jego kilkoma nowymi interesującymi cechami.

Podczas premiery systemu Windows Phone 8 mieliśmy okazję zapoznać się z jego wieloma nowymi możliwościami. Pracujący nad nim zespół Microsoftu zwraca przede wszystkim uwagę na olbrzymią integrację z Windows 8 i 7, Xbox oraz usługami w chmurze (można np. edytować dokument na telefonie z Windows Phone 8 i dokończyć pracę dokładnie w tym samym miejscu na domowym komputerze). Podkreśla też, że dzięki Live Tiles ("żywe" kafelki) użytkownik smartfona może w dowolny sposób spersonalizować jego ekran.

"Nie możemy się doczekać, kiedy świat pozna Windows Phone 8, system oferujący najlepsze z możliwych możliwości personalizacji. Windows Phone 8 będzie dostępny w gamie wspaniałych, pełnych możliwości i kolorów smartfonów." - powiedział Terry Myerson z Windows Phone Division.

Microsoft dumny jest ponadto z następujących cech nowego systemu:

Sklep Windows Phone

Obecnie oferuje on 120 000 aplikacji, wśród których znajdziemy takie hity jak Angry Birds Star Wars. Właściciele smartfonów z nowymi "okienkami" mogą również liczyć na roczną subskrypcję przy korzystaniu ze służącej do streamingu muzyki aplikacji Pandora.

Data Sense (licznik transferu)

Funkcja ta zmniejsza ilość pobieranych z Sieci danych m.in. poprzez kompresję zdjęć stron internetowych oraz dostosowanie do indywidualnego limitu miesięcznego. Dzięki niej powiadomieni zostaniemy ile danych zużywa wybrana aplikacja oraz ostrzeżeni, gdy zaczniemy zbliżać się do limitu korzystania z Internetu mobilnego.

Kid’s Corner

Dzięki Kącikowi Dziecięcemu możemy bez obaw pożyczyć smartfon dziecku, gdyż dzięki odpowiedniej konfiguracji mamy możliwość ustalenia zakresu dostępnych dla niego funkcji.

Pokoje

Funkcja ta pozwala na tworzenie prywatnych grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, z którymi możemy rozmawiać na czacie, dzielić się swoim kalendarzem, listą zakupów, zdjęciami czy innymi dokumentami. Co ciekawe, pewne funkcjonalności mają też być dostępne dla użytkowników innych smartfonów.

Dostępność

Smartfony Nokia Lumia 920 i 820 będą dostępne w Polsce w połowie listopada. Ponadto już 7 listopada w sieci T-Mobile pojawi się model HTC Windows Phone 8X, który został wyceniony przez tajwańskiego producenta na 2299 zł.