Microsoft Windows Server 2012 wydany. Pobieraj i testuj

Firma Microsoft wydała system Windows Server 2012. Oferuje on do dyspozycji użytkowników m.in. takie nowe rozwiązania jak zupełnie nowy system plików oraz wbudowany serwer Hyper-V.

Główne wydanie systemu Windows Server 2012 dostępne jest w dwóch wersjach. Pierwsza, Datacenter, oferuje wsparcie dla nieograniczonej wirtualizacji, natomiast druga, Standard, pozwala na dwie wirtualne instancje w ramach jednej licencji. Ceny tych dwóch edycji zostały ustalone na poziomie, odpowiednio, 4 809 USD i 882 USD.

Dodatkowo istnieje również wersja Essentials (mniejsza funkcjonalność, brak wirtualizacji), która kosztuje 501 USD (za serwer) oraz Foundation (mniejsza funkcjonalność, brak wirtualizacji), która dostarczana będzie wyłącznie za pośrednictwem partnerów OEM.

Zobacz również:

  • Czy można zainstalować macOS na komputerze PC? [PORADNIK]

Najnowsza platforma serwerowa pomóc ma według Microsoftu klientom indywidualnym i organizacjom "czerpać korzyści ze zjawiska, które nazywamy erą chmurowego OS" (o co w tym chodzi dowiedzie się z z artykułu "Microsoft zapowiada erę chmurowego OS"). Ma on nadzieję, że dzięki niej znacznie więcej przedsiębiorców (nie tylko tych największych, ale również średnich i małych) zdecyduje się na wirtualizację swoich serwerów. Obecnie bowiem nie jest z tym najlepiej.

Wersję Trial systemu Windows Server 2012 można pobrać tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: