Microsoft Works za darmo?

Czy Microsoft zamierza udostępnić za darmo nową wersję pakietu biurowego Microsoft Works? Jeśli potwierdzą się spekulacje i przecieki informacyjne z Redmond, możemy mieć do czynienia z jedną z największych tegorocznych niespodzianek w świecie oprogramowania.

Sensacyjna, chociaż niepotwierdzona wiadomość pojawiła się na blogu Mary Jo Foley. Oficjalna strona Microsoft Works wciąż zawiera informacje wyłącznie o wersji 8.0. Czy bezpłatny (ale z reklamami) pakiet Microsoft Works 9.0 to tylko plotka?

Microsoft Works to mniejszy brat pakietu Office, zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, bazę danych, organizer i kilka innych aplikacji. Programy w Microsoft Works są znacznie prostsze od ich odpowiedników w , ale mogą być wykorzystane w domowych zastosowaniach, prawdopodobnie będą wystarczające także w małej firmie. Według niedawnych informacji nowy pakiet Microsoft Works miał być udostępniany w formie opartej na subskrypcji usługi online. Czy zamiast usługi online podobnej do Google Apps otrzymamy darmową wersję Microsoft Works 9.0? Przedstawiciele firmy Microsoft jak dotąd ani nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli pogłoskom o darmowym Microsoft Works.