Microsoft Xbox 360 nareszcie dostanie IE. To jednak nie wszystko...

Microsoft zapowiedział, że jeszcze w tym roku udostępni dla użytkowników konsoli Xbox 360 możliwość przeglądania stron internetowych za pomocą Internet Explorera. Przedstawił również Xbox SmartGlass, czyli aplikację "spinającą" różne urządzenia w jeden multimedialny ekosystem.

Przedstawiona przez Microsoft aplikacja Xbox SmartGlass to bardzo interesujące rozwiązanie pozwalające nam na stworzenie multimedialnego ekosystemu współpracujących ze sobą różnych urządzeń takich jak konsola Xbox 360, smartfony, tablety i komputery. Wspiera ona różne systemy operacyjne i pozwala np. na szybkie przerzucenie oglądanego na ekranie tabletu filmu na ekran telewizora, pod który podpięta jest konsola (w tym samym czasie na tablecie wyświetlane będą informacje o filmie oraz różne dodatki).

Zresztą sami zobaczcie jak sprawuje się ta usługa i na jakie jeszcze interesując możliwości pozwala:

Internet Explorer

Jak z pewnością zauważyliście, pod koniec tego filmu pojawiła się bardzo istotna informacja, na którą z pewnością czekały miliony użytkowników konsoli Xbox 360. Otóż Microsoft zapowiedział, że udostępni dla nich możliwość korzystania z przeglądarki Internet Explorer (sprawdź jak wypadła ona w naszym najnowszym teście).

Z funkcji przeglądania Internetu będą mogli skorzystać posiadacze konta Gold w usłudze Xbox Live. Co ważne, będzie ona wspierała kontroler Kinect (który znalazł też już wiele zastosować daleko wykraczających poza gry) oraz Xbox SmartGlass pozwalając nam np. na skorzystanie z komend głosowych, lub przeglądanie stron na ekranie TV przy pomocy tabletu.

Funkcjonalność ta pojawi się pod koniec tego roku.

______________

Świetne rozwiązanie. A wy co o nim sądzicie?