Microsoft: Xbox 360 radzi sobie świetnie. Zobaczcie sami

Podczas gdy Sony jest kompletnie pochłonięte targami w stolicy Japonii, Microsoft postanowił wykorzystać ten czas i podsumować wyniki jakie osiągnęła jego najnowsza konsola. Nie ma co ukrywać, dane pokazane przez giganta z Redmond robią spore wrażenie.

Według amerykańskiego konsorcjum, do tej pory "zostało już sprzedanych" 11,6 miliona konsol (w liczbę tę wliczają się zarówno te maszyny które zakupili użytkownicy jak i te wstawione dopiero do sklepów). Pokazuje to, że wbrew powszechnej opinii nie może poszczycić się większym poziomem sprzedaży (jedynie 11 milionów).

Co więcej, okazuje się, że użytkownicy kupują najwięcej gier właśnie na konsolę Microsoftu. Z danych wynika, że jest to ok. 6,3 gry na konsolę. Zarówno Playstation 3 jak i Nintendo Wii nie mogą pochwalić się tak dobrymi wynikami.

Na koniec Microsoft podał kilka danych dotyczących usługi Live. Otóż zarejestrowało się tam już 7 milionów użytkowników. Specjaliści z firmy przewidują, że jeszcze przed czerwcem 2008 roku liczba ta zwiększy się do zawrotnych 10 milionów.

Przeciętny użytkownik Internetu przez Xboxa posiada 23 kontakty i mam możliwość korzystania z ponad 250 gier. Z czego 86 to gry typu online.

Wyniki prezentują się dobrze, choć trzeba pamiętać, że przed publikacją przeszły odpowiednią selekcję. Wielu obserwatorów rynku zaznacza, że to najbliższy rok okaże się przełomowy. Zostawione daleko w tyle Sony zrobi wszystko by nie stracić rynku.