Microsoft Xbox 720: AR, kierunkowy dźwięk i nazwa Xbox

W magazynie Xbox World zamieszczony został obszerny artykuł na temat nadchodzącej konsoli Xbox 720. Dowiadujemy się z niego m.in., że urządzenie to prawdopodobnie będzie pozwalało na skorzystanie z niesamowitych możliwości jakie oferuje rzeczywistość rozszerzona.

Autorem 8-stronicowego artykułu noszącego tytuł "Xbox 720 - Next-Gen Secrets Inside!" jest redaktor naczelny magazynu Xbox World, Dan Dawkins. W oparciu o informacje pochodzące z różnych źródeł (głównie deweloperów gier) pokusił on się o podanie wielu szczegółów, które prawdopodobnie będą charakteryzować najnowszą konsolę Microsoftu. Oto ich lista:

- czterordzeniowy procesor z szesnastoma jednostkami logicznymi

- 8 GB pamięci RAM

- napęd Blu-ray

- kierunkowy dźwięk

- nowy innowacyjny kontroler

- kontroler Kinect 2.0

- okulary Augmented Reality (rzeczywistość rozszerzona; udostępnione mają zostać w późniejszym okresie "życia" konsoli)

Xbox World postanowił pobawić się również grafiką i przygotował kilka zdjęć mających pokazywać, jak nowa konsola Microsoftu może wglądać. Twierdzi przy tym, że zostanie ona (podobnie jak tablety Surface) wykonana ze stopu magnezu VaporMG.

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Na koniec jeszcze jednak interesująca informacja: konsola, która nosi obecnie kodowe oznaczenie Durango, ma się prawdopodobnie docelowo nazywać po prostu Xbox (zabieg podobny do zastosowanego przez Apple, które postanowiło zmienić nazwę 3. generacji iPada na "nowy iPad").