Microsoft Xbox 720 być może bez napędu optycznego

W Sieci pojawiły się kolejne spekulacje dotyczące konsoli Microsoft Xbox 720. Wynika z nich, że nie będzie ona dysponowała napędem optycznym.

Konsola Xbox - logo

Ostatnie doniesienia na temat konsoli Microsoft Xbox 720 pojawiły się w serwisie MCV. Wynika z nich, że oczekiwane przez graczy urządzenie nie będzie posiadało napędu optycznego. Gry będą dostarczane na kartach pamięci (nie wiadomo jakiego formatu) lub będzie je można pobrać przez Internet.

Co to oznacza dla użytkownika?

Dzięki rezygnacji z napędu optycznego zostaną obniżone koszty produkcji konsoli (miejmy nadzieję, że przełoży to się na jej cenę końcową), natomiast użytkownik nie będzie już musiał słuchać szumu generowanego podczas jego pracy. Niestety pojawiają się również pewne problemy:

- nie będzie można skorzystać z gier, które obecnie sprzedawane są na płytach

- nie wszyscy będą mieli możliwość skorzystania z połączeniem z Internetem, które będzie pozwalało na szybkie pobranie wielu gigabajtów danych.

W odpowiedzi na spekulacje dziennikarzy serwisu MCV Microsoft wydał krótkie oświadczenie następującej treści:

"Konsola Xbox 360 znalazła sposób na przedłużenie cyklu życia poprzez wprowadzenie na rynek kontrolera Kinect oraz nawiązanie nowych partnerów dostarczających treści. Zawsze myślimy o rozwijaniu naszej platformy oraz zastanawiamy się w jaki sposób przeciwstawiać się konwencji cyklu życia. Poza tym nie będziemy komentować plotek i spekulacji."

Konsola Xbox 720 powinna pojawić się w sprzedaży pod koniec przyszłego roku.