Microsoft Xbox 720 - kolejne przecieki

Do Sieci wyciekły kolejne informacje dotyczące konsoli Microsoft Xbox 720. Wynika z nich m.in., że urządzenie to będzie dysponowało 8-rdzeniowym procesorem oraz jądrem Windows 8.

Na chińskim forum TGFC jeden z byłych pracowników firmy Ubisoft przekonuje, że ma dostęp do informacji na temat konsoli Xbox 720.

Według niego konsola będzie dysponowała 8-rdzeniowym procesorem, aż 8 gigabajtami pamięci RAM oraz wydajnym układem graficznym AMD z serii 8800. Urządzenie korzystać ma ponadto z jądra systemu Windows 8 oraz pozwalać na zapisywanie danych na dysku twardym o pojemności 640 GB.

Kiedy premiera?

Według wcześniejszych spekulacji premiera Xbox'a 720 miała mieć miejsce na gwiazdkę. Jak wiemy, doniesienia te nie sprawdziły się. Ostatnie przecieki na ten temat wspominają natomiast o mających trwać od 11 do 13 czerwca 2013 roku targach E3 w Los Angeles (USA).

Oczywiście do informacji o specyfikacji konsoli należy podchodzić z przymrużeniem oka. Z drugiej jednak strony data premiery ustalona na targi E3 wydaje się całkiem sensowna, więc może Microsoft faktycznie zaczyna już prowadzić "przeciekową politykę"?

_____________________

Co sądzicie na ten temat? Dla porównania zapraszam Was do zapoznania się z zamieszczonym w magazynie Xbox World obszernym artykułem na temat nadchodzącej konsoli Xbox 720.