Microsoft Xbox 720 "zawsze włączony, zawsze połączony"

Serwis VGleaks dotarł do dokumentacji, dzięki której możemy dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy na temat nadchodzącej konsoli Microsoft Xbox 720.

Ja wiecie, do tej pory nikt (oprócz wtajemniczonych w projekt) nie widział konsoli PlayStation 4 oraz następnej konsoli Microsoftu o kodowej nazwie Durango (spekuluje się, że docelowo może ona nosić nazwę Xbox 720 lub Xbox Next). Nie zmienia to jednak faktu, że w wyścigu pomiędzy Sony i Microsoftem wygrała japońska firma, która kilka tygodni temu zaprezentowała możliwości swojego najnowszego rozrywkowego gadżetu.

Owiany tajemnicą projekt giganta z Redmond wciąż jest więc wdzięcznym obiektem spekulacji i różnych doniesień. Najświeższe pochodzą ze strony VGleaks, która dotarła do interesującej dokumentacji. Najważniejsze jej fragmenty prezentujemy poniżej:

- "Konsola Durango będzie realizować różne stany zasilania w ten sposób, że zawsze będzie włączona pobierając jednak minimalną energię w okresie, gdy nie jest używana. Konsola będzie gotowa do gry natychmiast, gdy tego będzie chciał użytkownik i zawsze będzie utrzymywała połączenie z siecią. Dzięki temu jej oprogramowanie i gry będą zawsze aktualne."

Zobacz również:

  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]
  • Xbox Cloud Gaming z poprawioną grafiką. Nie każdy skorzysta z nowości

"Z designem "zawsze włączony, zawsze połączony" użytkownicy będą mogli szybko i łatwo korzystać z rozrywki bez potrzeby czekania na restart konsoli lub instalację aktualizacji"

- "Konsola Durango będzie miała napęd Blu-ray. Płyty będą wykorzystywane do dystrybucji, lecz w trakcie rozgrywki gry nie będą korzystały z zawartych na nich treści. System został tak zaprojektowany, aby pozwolić na zabawę z grą już podczas jej instalacji na twardym dysku. Nie trzeba więc będzie czekać na zakończenie instalacji"

Oznacza to więc, że każda konsola będzie dysponowała dyskiem twardym. VGleaks twierdzi również, że zostanie wyposażona w niezbędny do jej pracy sensor Kinect "Hi-Fi", który zapewni lepszy obraz, usprawniony system detekcji oraz dostęp do Naturalnego Interfejsu Użytkownika. Zmiany mają ponadto dotyczyć samego kontrolera, który oferować ma "nowy sygnał bezprzewodowy" oraz zmieniony design cechujący się przede wszystkim "udoskonaloną ergonomią".

Jak widać, część z tych doniesień zgadza się z wcześniejszymi spekulacjami, które znajdziecie poniżej:

Microsoft Xbox 720: pełna specyfikacja

Microsoft Xbox 720: używanymi grami już nie pohandlujesz...

Xbox'a 720 nie uruchomisz bez Kinecta. Odpalisz za to kilka gier jednocześnie