Microsoft Xbox One - data premiery w Polsce oraz cena. Miał być październik, będzie...listopad?

Serwis gry.wp.pl twierdzi, że premiera konsoli Xbox One w Polsce została zaplanowana przez Microsoft na listopad.

Najnowsza konsola Microsoftu, czyli Xbox One, miała premierę w listopadzie 2013 roku. Wówczas trafiła jednak jedynie na 13 rynków, wśród których zabrakło niestety Polski. O tym jak nisko stoimy w hierarchii amerykańskiej firmy przekonywały doniesienia serwisu NeoGAF, który pod koniec stycznia informował, że konsola Xbox One zostanie wypuszczona na pozostałe rynki w dwóch grupach: w kwietniu i w październiku. Niestety my mamy się podobno znaleźć w tej drugiej...

Październik? Nie...

Dzisiaj mamy kolejne doniesienia na ten temat, które są jeszcze bardziej smutne. Serwis gry.wp.pl opierając się na informacjach pozyskanych od "pracownika jednej z dużych sieci ze sprzętem RTV" twierdzi bowiem, że polski oddział Microsoftu rozpoczął już przygotowania do premiery Xbox One w Polsce (do magazynów sklepów zaczęły ponoć trafiać pierwsze egzemplarze konsoli), która ma mieć podobno miejsce w listopadzie. Dodatkowo dowiadujemy się, że wyjściowa cena urządzenia będzie wynosiła nieco ponad 2000 złotych.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]

Co na te doniesienia Microsoft?

Jego przedstawiciel w Polsce oczywiście nie chciał potwierdzić wspomnianego terminu zapewniając jedynie, że Xbox One na pewno pojawi się w Polsce "w tym roku". Super. Dziękujemy!

Źródło informacji: gry.wp.pl