Microsoft Xbox One i zrzuty ekranu od 2015 roku

Konsola Microsoft Xbox One pozwoli na wykonywanie zrzutów ekranu w 2015 roku.

Konsola Xbox One ma pewne poważne braki, szczególnie jeżeli chodzi o wydajność. Oznacza to więc niestety, że jej użytkownicy w przypadku wielu tytułów muszą zadowolić się znacznie niższą rozdzielczością niż właściciele konkurencyjnej platformy Sony PlayStation 4.

Zrzuty ekranu - poważny problem

Ponadto konsola Xbox One nie oferuje możliwości wykonywania zrzutów ekranu. To zaskakujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że bez problemu radzi sobie z nagrywaniem filmów. Brak tej funkcjonalności może rozwścieczyć szczególnie te osoby, które, w odróżnieniu od użytkowników PlayStation 4, nie mogą podczas grania np. w grę Śródziemie: Cień Mordoru skorzystać z wszystkich funkcjonalności (brak w jednym z trybów specjalnych przycisku do robienia zdjęć).

Niedawno Phil Spencer na szczęście zapowiedział, że funkcja zrzutów ekranu dodana zostanie do Xbox One. Niestety kilka dni temu potwierdził, że nastąpi to nie jak wcześniej planował w grudniu, ale dopiero w 2015 roku. Powód?

"To bardziej skomplikowane niż sądziłem" - tłumaczy Spencer.

_____________

Jeżeli zastanawiacie się, którą konsolę nowej generacji wybrać, zajrzyjcie do przygotowanego przez nas porównania możliwości Xbox One i PlayStation 4.