Microsoft Xbox One nie będzie jednak tańszy

Xbox One będzie jeszcze tańszy? Niestety nie. Za zamieszanie z nową ceną odpowiada ludzki błąd.

Microsoft wyraźnie przegrywa walkę o rynek konsol z firmą Sony. Doszło nawet do tego, że kilka tygodni temu zmienił zdanie na temat kontrolera Kinect jako niezbędnego dodatku, bez którego nie powinno się sprzedawać konsoli. W następstwie tej decyzji zaoferował "gołego" Xbox One w niższej cenie 399 euro.

Na początku sierpnia pojawiły się sygnały sugerujące, że Microsoft może pójść za ciosem i zechce powalczyć z PlayStation 4 kolejną obniżką ceny Xbox One. Na hiszpańskiej wersji serwisu Xbox.com pojawiła się bowiem szybko usunięta informacja, z której wynikało, że urządzenie to będzie można kupić już za 350 euro. Obecnie wiemy już jednak, że nic takiego, przynajmniej na razie, nie będzie miało miejsca. Microsoft poinformował bowiem oficjalnie, że doszło do zwyczajnej pomyłki. Po prostu jeden z pracowników szykując grafikę z nowym Xbox One bez Kinecta popełnił błąd i wpisał złą cenę.

Zobacz również:

Na koniec warto przypomnieć, że konsola Xbox One nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce. Jej premiera została zaplanowana na 5 września, natomiast sugerowane ceny ustalono następująco: 1699 złotych za wersję bez Kinecta oraz 1999 złotych za wersję z Kinectem.