Microsoft Xbox One w końcu z lepszym wynikiem sprzedaży od Sony PlayStation 4

W listopadzie konsola Microsoft Xbox One sprzedała się na rynku Stanów Zjednoczonych w liczbie 1,2 miliona egzemplarzy. Sony PlayStation 4 była dużo mniej popularna.

Po wprowadzeniu na rynek najnowszej generacji konsol, Xbox One i PlayStation 4, szybko okazało się, która z nich spotkała się z większym zainteresowaniem konsumentów. Ostatnie sprawozdania finansowe obu firm dotyczące okresu lipiec-wrzesień 2014 roku dobitnie pokazały, że pod względem sprzedaży sprzęt Microsoftu został zmiażdżony przez konkurenta:

Sony: we wspomnianym kwartale sprzedało 3,3 miliona konsol PlayStation 4, natomiast od premiery w listopadzie 2013 roku w sumie 13,5 miliona sztuk.

Microsoft: sprzedał w tym samym kwartale 2,4 miliona konsol Xbox, bez rozbicia na Xbox 360 i Xbox One.

Listopad należał jednak do konsoli Microsoftu. W USA...

Microsoft próbując zmienić ten niekorzystny wynik w okresie przedświątecznym postanowił pod koniec października obniżyć cenę Xbox One o 50 USD. Dzisiaj wiemy już, że ten zabieg przyniósł oczekiwane przez amerykańską firmę na jej rodzimym rynku efekty. Firma analityczna NPD opublikowała bowiem raport, w którym możemy przeczytać, że konsola Xbox One sprzedawała się we wspomnianym okresie najlepiej. Pozostałe konsole, PlayStation 4 i Wii U, sprzedawały się "zauważalnie słabiej". Nieco później Microsoft wydał oświadczenie podając, że sprzedał 1,2 miliona egzemplarzy One.

W Japonii słabo...

Aby mieć pełniejszy obraz panującej pomiędzy obiema konsolami sytuacji warto przypomnieć, że Microsoft na pozostałych rynkach przegrywa z Sony, co szczególnie widoczne jest w Japonii. Doszło nawet do tego, że szef japońskiego działu Xbox, Takashi Sensui, zrezygnował ze stanowiska . Nie miał chyba jednak innego wyjścia, gdy okazało się, że w tygodniu rozpoczynającym się 17 listopada Japończycy kupili zaledwie 776 konsol Microsoftu...