Microsoft Xbox One - znamy datę premiery! Pojawi się w Europie szybciej od PS4

Microsoft Xbox One pojawi się na rynku europejskim szybciej niż konsola Sony PS4. W Stanach Zjednoczonych będziemy mieli odwrotną sytuację.

Od czasu prezentacji konsoli Xbox One Microsoft co chwilę przedstawiał nam kolejne informacje na jej temat. Niestety bardzo długo zwlekał z podaniem daty premiery swojego najnowszego gadżetu. Dzisiaj w końcu jednak naprawił to "niedopatrzenie".

Z informacji, która pojawiła się na stronie NEWS.xbox.com wynika, że konsola Xbox One zadebiutuje na wybranych rynkach 22 listopada. Ich lista przedstawia się następująco: Australia, Austria, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandie, Włochy, Meksyk, Nowa Zelandia, Hiszpania, Wielka Brytania i oczywiście Stany Zjednoczone.

Co z Polską?

No cóż, od dawna wiadomo było, że nasz kraj niestety nie znajdzie się w pierwszym "rzucie".Yusuf Mehdi z Microsoftu poinformował tylko, że konsola Xbox One pojawi się na "znacznie większej liczbie rynków w 2014 roku".

PlayStation 4 będzie szybciej w USA, później w Europie

Na koniec warto zaważyć, że o ile premiera konkurencyjnej konsoli PS4 w USA będzie miała miejsce tydzień wcześniej (15 listopada), o tyle na wybranych rynkach europejskich będziemy mieli sytuację odwrotną (PS4 - 29 listopada).