Microsoft Xbox w przyszłości będzie dbał o temperaturę w naszym domu?

Jak się niedawno oficjalnie dowiedzieliśmy, Microsoft zakupił start-up id8 Group R2 Studios (R2 Studios). To bardzo ważna informacja dla zwolenników platformy Xbox...

Technologiczny start-up id8 Group R2 Studios (R2 Studios) zajmuje się tzw. automatyką domową. Jej produktem (jak na razie jedynym) jest aplikacja R2 Control For Creston (Android) pozwalająca na sterowanie różnymi systemami domowymi (ogrzewanie, oświetlenie itp.) za pomocą smartfona lub tabletu. Jak się kilka dni temu oficjalnie dowiedzieliśmy, został on zakupiony przez Microsoft (musiał on tutaj walczyć z Apple i Google), który dodatkowo zatrudnił jego dotychczasowego szefa Blake Krikorian.

Oczywiście powstaje pytanie, dlaczego Microsoft wybrał R2 Studios i co ta nowa inwestycja może oznaczać dla nas, czyli konsumentów?

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: wraz z zakupem R2 Studios Microsoft nabył również pakiet patentów, o których wartości świadczyć może zainteresowanie ze stron Google i Apple.

Odpowiedź na drugie pytanie: bardzo wiele. Nowy "organizm" został bowiem włączony do prac oddziału zajmującego się platformą Xbox. Najwyraźniej więc Microsoft zamierza znacznie poszerzyć jej możliwości i wyzwolić ją z typowo rozrywkowych ram.

_____________________

Z jednej strony bardzo podoba mi się perspektywa rozwoju konsoli Xbox. Z drugiej zastanawiam się, jakie dodatkowe możliwości stworzy to dla cyberprzestępców...


Zobacz również