Microsoft akceptuje bitcoiny

Bitcoin, czyli wirtualna waluta, została zaakceptowana przez kolejną firmę. Tym razem chodzi o potężny Microsoft, który zaakceptował możliwość wykorzystania bitcoinów do płatności za cyfrowe treści i usługi.

Bitcoin to wirtualna waluta, która pojawiła się w 2009 roku. W sumie jednak określenie "wirtualna" nie jest tutaj niczym deprecjonującym, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że używane obecnie przez ludzi pieniądze też można nazwać wirtualnymi...

Wracając do bitcoinów, są one coraz szerzej akceptowane przez rynek. Dzisiaj mamy jednak tego najbardziej dobitny przykład. Microsoft bez żadnego rozgłosu udostępnił bowiem możliwość płatności przy wykorzystaniu tej waluty za treści cyfrowe (aplikacje, gry, filmy), które amerykańscy konsumenci zakupią z poziomu jego platform online (Windows, Windows Phone, Xbox).

Nieco później Eric Lockard z Microsoftu wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

"Wykorzystanie cyfrowych walut takich jak Bitcoin, co prawda jeszcze nie w przypadku głównego nurtu, ale jednak rośnie wśród pierwszych entuzjastów. Spodziewamy się utrzymania tego wzrostu. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na ten trend i udostępnić możliwość zakupu naszych usług i produktów za bitcoiny"

Podsumowując, decyzja tak potężnej firmy jak Microsoft jest bardzo ważna dla przyszłości bitcoina.