Microsoft akceptuje wyrok

Koncern z Redmond nie będzie odwoływał się od decyzji Europejskiego Sądu Pierwszej Instancji, który miesiąc temu utrzymał w mocy wyrok i karę nałożoną na Microsoft przez Komisję Europejską w procesie antymonopolowym z 2004 roku. Przedstawiciele amerykańskiej firmy zamierzają wypełnić zobowiązania nałożone trzy lata temu przez KE.

W procesie tym Microsoftowi zarzucono stosowanie nielegalnych praktyk, które ograniczały konkurencyjność na rynku IT - szkodząc tym samym dostawcom oprogramowania współpracującego z platformami serwerowymi Microsoftu i producentom aplikacji do odtwarzania plików audio-wideo. Decyzja koncernu o nieskładaniu apelacji w tej sprawie ostatecznie kończy wieloletni spór sądowy.

"Nie będziemy odwoływać się o tego orzeczenia i zamierzamy kontynuować współpracę z Komisją Europejską oraz firmami z branży IT. Chcemy, aby współpraca ta zaowocowała stworzeniem odpowiedniego klimatu dla rozwoju nowych technologii - zarówno w Europie, jak i na całym świecie" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Microsoft.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej na razie nie komentują decyzji koncernu.


Zobacz również