Microsoft aktualizuje Office 365 - ucieszą się użytkownicy Maca i iCloud

Microsoft wprowadził najnowszą aktualizacje pakietu biurowego Office 365. Wśród nowości sporo opcji dla posiadaczy komputerów Mac. Pojawiła się również natywną obsługa najnowszych modeli z procesorem ARM.

Microsoft opublikował najnowszą wersję Office 365. Wprowadza ona istotne zmiany dla posiadaczy komputerów Mac, którzy na co dzień korzystają z usług giganta z Redmond.

Outlook na Macu
Źródło: 9to5mac.com

Outlook na Macu

Źródło: 9to5mac.com

Najnowsze wersje programów z pakietu Office 365 - Outlook, Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote zostały zoptymalizowane pod kątem pracy na komputerach wyposażonych w autorskie układy Apple Silicon bazujące na architekturze ARM.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?

Microsoft chwali się, że po aktualizacji użytkownicy najnowszy komputerów Apple donoszą o znacznie szybszym czasie uruchamiania się poszczególnych programów wchodzących w skład pakietu MS Office. Całość w dalszym ciągu jest kompatybilna z komputerami korzystającymi z procesorów Intel i to nie zmieni się jeszcze przez wiele lat.

Dodatkowo Outlook dla komputerów Mac oferuje integrację z kontem iCloud. Oznacza to, że wiadomości z Apple iCloud możemy bez problemu odbierać za pośrednictwem Outlooka. Opcja ta nie trafi do pakietu Office na Windowsa.

Poza głównymi zmianami, które wymieniłem powyżej aktualizacja wprowadza również kilka mniejszych poprawek. Mowa o:

  • przeprojektowaniu wyglądu tak, aby był on kompatybilny z macOS Big Sur
  • zaktualizowaniu wyglądu interfejsu startowego aplikacji z pakietu Office, aby był on zgodny z językiem projektowania Fluent
  • nowym polu wyszukiwania
  • nowym wyglądzie komentowania w aplikacji Word

Pakiet biurowy Office 365 zaktualizuje się automatycznie w tle. O fakcie przeprowadzenia aktualizacji poinformuje nas okno z dziennikiem zmian.

Zobacz, gdzie najtaniej kupisz legalną subskrypcję na Office 365.

Źródło: 9to5mac.com