Microsoft aktualizuje Office. Skorzystają posiadacze iPad'a Pro

Gigant z Redmond zaktualizował swój pakiet biurowy Office na tablety od Apple. Szczególnie ucieszą się posiadacze iPad'a Pro. Sprawdź, jakie nowości przygotowano.

Microsoft udostępnił dziś zbiorczą aktualizację pakietu biurowego Office na urządzenia z systemem iPadOS. W aplikacjach Word, Excel oraz PowerPoint pojawiło się kilka istotnych nowości, które ułatwią pracę.

Pakiet biurowy Microsoft Office na iPad'a

Pakiet biurowy Microsoft Office na iPad'a

Najważniejszą zmianą jest dodanie obsługi widoku Split View w Microsoft Excel. Oznacza to, że posiadacze iPadów bez problemu otworzą dwa arkusze kalkulacyjne obok siebie.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Microsoft 365 nie działa? To może być DDoS

Podobne rozwiązanie znajduje się w Word oraz PowerPoint od maja 2020 roku.

Dzięki Split View możliwa jest praca z dwoma arkuszami kalkulacyjnymi w tym samym czasie. Opcja ta szczególnie przyda się na największym modelu iPad'a Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Po podzieleniu ekranu na pół w dalszym ciągu będziemy w stanie wyświetlić sporą ilość danych.

iPad Pro
Źródło: techadvisor.co.uk

iPad Pro

Źródło: techadvisor.co.uk

Aplikacja PowerPoint otrzymała funkcję Presenter Coach, która analizuje próby prezentacji i informuje użytkownika o tym, co należy poprawić, aby uatrakcyjnić swoje wystąpienie.

Edytor tekstu Microsoft Word otrzymał obsługę myszy i gładzików, która pojawiła się w systemie iPadOS 13.4 w marcu 2020 roku. Po podłączeniu myszy lub gładzika do iPad'a możemy korzystać z edytora tekstu niemalże identycznie, jak na komputerze.

Zaktualizowane aplikacje Microsoft Word, PowerPoint oraz Excel dostępne są już w App Store. Wyżej wymienione nowości nie są dostępne na iPhone.

Sprawdź, ile kosztuje pakiet biurowy Microsoft 365.

Źródło: MacRumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: