Microsoft aktualizuje aplikacje Bing z myślą o Windows Phone 8.1

Użytkownicy czekający na premierę Windows Phone 8.1 dla ich smartfonów będą mogli się cieszyć nowymi wersjami aplikacji Bing. Będą one dostępne tylko dla urządzeń działających pod kontrolą najnowszej wersji systemu Microsoftu.

Jedną z najważniejszych nowości dotyczącą aplikacji zintegrowanych z Bing będzie możliwość jednorazowego logowania się na urządzeniu. Pozwoli to oszczędzić czas użytkownikowi, który do tej pory musiał poświęcić do podania loginu i hasła do swojego konta w każdej aplikacji osobno.

Wśród aplikacji, które doczekały się odświeżenia warto wymienić Bing Travel. Użytkownicy będą mogli za jego pomocą sprawdzać status lotu. Wystarczy podać nazwę linii, datę i numer lotu, a aplikacja zacznie podawać informacje w czasie rzeczywistym. Oprócz tego nowości można znaleźć w programie o nazwie Bing News, gdzie jako źródła informacji dodane zostały jako źródła blogi z portalu The New York Times.

Zmiany dotknęły też aplikację Bing Food & Drink. Dodane zostały poradniki w formie wideo. Do dyspozycji użytkowników zostały oddane klipy, które podpowiadają, jak ugotować daną potrawę, a za ich przygotowanie odpowiada Rouxbe Cooking School. W aplikacji można znaleźć teraz też przepisy od światowej sławy kucharzy.

Niestety, oferta Microsoftu w Polsce związana z Bing jest jak na razie mocno okrojona, a sama wyszukiwarka działa tylko w podstawowym zakresie. Możliwe jednak, że coś w tej sprawie się zmieni wraz z premierą konsoli Xbox One, która zaplanowana została na 5 września bieżącego roku.

źródło: blogs.bing.com