Microsoft aktualizuje umowy użytkowników

Każdy program, jaki instalujemy na komputerze, ma swoją listę przepisów i reguł dotyczących używania. To informacja "Terms&conditions", której większość użytkowników nawet nie czyta, klikając na okienko "Zgadzam się" i idąc dalej. Microsoft zaktualizuje wkrótce swoje przepisy.

Główny nacisk położony zostanie na większy komfort prywatności użytkownika. Akcja ma posłużyć lepszemu zaufaniu firmie przez jej klientów. Jak informuje Microsoft, użytkownik ma czuć się najważniejszy i widzieć, że firma robi to, czego się po niej spodziewa. Trzy główne obszary zmian warunków używania to:

- zapewnienie użytkownika o niewykorzystywaniu jego dokumentów, zdjęć, plików osobistych, rozmów wideo, e-maili, itp. w celach reklamowych

- jasne określenie, jakie zachowanie użytkownika może wpłynąć na zawieszenie lub nawet likwidację konta użytkownika, a także lepsze uświadomienie o odpowiedzialności rodziców za dzieci używające ich kont

- przepisanie akapitów dotyczących warunków użytkowania oraz ochrony prywatności, aby były one bardziej przejrzyste

Microsoft aktualizuje umowy użytkowników

Nowe zasady wchodzą w życie 31 lipca b.r., a jeśli ktoś jest ciekaw pełnej treści umowy dotyczącej usług Microsoftu, znajdzie ją TUTAJ. Dotyczy ona użytkowników kont Microsoft, a także Outlook.com, OneDrive, Xbox i Bing. Jeśli użytkownik ma czuć się najważniejszy, to może w przyszłości głosy ludzi będą bardziej słuchane i nie dojdzie do takich sytuacji, jak usuwanie przycisku START, który według paru ludzi z Microsoftu był przez nikogo nie używany.