Microsoft będzie automatycznie aktualizował Internet Explorera

Aby zapewnić użytkownikom Windows najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer, Microsoft postanowił, że pojawi się ona na liście automatycznych aktualizacji.

Nowa propozycja Microsoftu z pewnością pozytywnie wpłynie na "dobicie" Internet Explorera 6. Dostępna ona jest dla użytkowników Windows XP, Vista i Windows 7, którzy zaznaczą w swoim systemie opcję instalowania automatycznych aktualizacji.

Oznacza to więc, że w przypadku osób korzystających z XP ich Internet Explorer zostanie zaktualizowany do wersji 8, natomiast w pozostałych przypadkach do wersji 9.

Możliwość automatycznej aktualizacji dla IE pojawi się w styczniu przyszłego roku w pierwszej kolejności na komputerach mieszkańców Australii i Brazylii. Z czasem oczywiście zagości także w innych krajach.

"Chcemy, aby aktualizacje zapewniały najlepszą ochronę najszybciej jak to tylko możliwe i w najprostszy z możliwych sposobów. IE to jak miliony klientów Windows podłączonych do Internetu, więc dbanie o aktualizację tej części systemu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia im bezpieczeństwa online. Z automatycznymi aktualizacjami uaktywnianymi przez Windows Update klienci mogą otrzymać IE9 i przyszłe wersje Internet Explorera bez potrzeby podejmowania trudu przeprowadzania ręcznej aktualizacji" - powiedział Ryan Gavin, dyrektor działu odpowiedzialnego za IE

Nowe rozwiązanie Microsoftu to trafna decyzja, dzięki której w jakiejś części pozbędziemy się z Internetu komputerów łączących się z nim przy wykorzystaniu przestarzałej i niebezpiecznej przeglądarki IE6.