Microsoft będzie produkować wielkie ekrany dotykowe

Jakieś siedem lat temu Microsoft wyprodukował stół, gdzie zamiast blatu był dotykowy ekran. Projekt poniósł porażkę, jednak firma wraca do pomysłu produkcji wyświetlaczy o dużych gabarytach.

Ogłosił to pracownik Microsoftu, Stephen Elop. Produkcja jest możliwa dzięki nabyciu dwa lata temu firmy Perceptive Pixel (PPI), zajmującej się tworzeniem dotykowych ekranów, której największej sukcesem był Multi-Touch Collaboration Wall, mający 81-cali. Od tego czasu na świecie co nieco się zmieniło, a w tym konkretnym przypadku - zadebiutował dotykowy Windows 8. Jednak plany produkcji dużych, dotykowych wyświetlaczy mogą być powiązane nie tylko z tym systemem, ale i jego następcą - czyli Windows 9.

Microsoft będzie produkować wielkie ekrany dotykowe

Oczywiście tego typu wyświetlacze nie będą adresowane do użytkowników prywatnych, ale firm i biur. Rok temu cena wyświetlacza PPI o przekątnej 55-cali wynosiła ok. 7 tysięcy dolarów (ponad 21 tysięcy złotych), jednak Microsoft zapowiedział, że chce maksymalnie obniżyć ceny tego typu produktów. Więc być może znajdą się one w zasięgu przeciętnego użytkownika. Niestety, Stephen Elop nie podał żadnych konkretów co do daty wyprodukowania pierwszej partii tego typu ekranów ani też ich ceny, pozostaje więc czekać na dalsze wieści na ten temat.

Zobacz również: