Microsoft będzie promować "ważne" aktualizacje Windows 10

Microsoft zaskoczył wszystkich dość niespodziewaną informacją dotyczącą polityki aktualizacji w Windows 10. Oświadczył mianowicie, że będą promowane ważne zmiany.

Jak dotąd wyglądało to tak, że przy każdej aktualizacji szczegółowo opisane były wszystkie wprowadzone poprawki oraz efekty ich działania. Tymczasem w tym tygodniu pojawiła się już kolejna kumulatywna aktualizacja dla wydanego 29 lipca Windows 10, co u wielu użytkowników wywołało pewien niesmak - nowy system i już tyle poprawek? Jak jednak tłumaczą nieoficjalnie eksperci, niektóre z łatek nie do końca wypełniają swoją rolę.

Laptop z Windows 10 (grafika: oficjalna strona Microsoftu)

Laptop z Windows 10 (grafika: oficjalna strona Microsoftu)

Sam Microsoft skomentował swoją decyzję następująco: "Tak jak dotąd, w biuletynach będą podawane informacje dotyczące większości aktualizacji, jakie dostarczamy. Jednak wyróżnione będą te, które przyniosą nową funkcjonalność dla użytkowników". Co to może oznaczać? Być może maile czy wyskakujące okienka powiadomień na temat wprowadzonych poprawek. Przy okazji - według najnowszych podsumowań, nowy system jest już obecny na 53 milionach urządzeń, co daje mu 5% udziału w globalnym rynku.