Microsoft: będzie publiczna beta Office'a 2010

Przedwczoraj w wielu serwisach poświęconych branży IT pojawiła się informacja, jakoby Microsoft nie miał zamiaru udostępnić publicznie bety pakietu Office 2010. Wczoraj ta plotka została oficjalnie zdementowana przez giganta z Redmond. Publiczna beta następcy Office'a 2007 będzie - tylko nie wiadomo dokładnie kiedy.

Informacje sprzed dwóch dni podał anonimowy pracownik Microsoftu. Naszą redakcję bardzo one zdziwiły i niespecjalnie w nie uwierzyliśmy. Cofnijmy się nieco w czasie, do października 2005 roku kiedy to Microsoft rozpoczął testy Office'a 2007. Do programu beta zostało zaproszonych około 5 tysięcy partnerów i testerów. Otrzymali oni wtedy dostęp do pierwszej bety pakietu biurowego. Publiczna premiera Office'a 2007 miało miejsce natomiast dopiero wraz z drugą wersją beta (lipiec 2006 r.).

Warto przeczytać: artykuł "Microsoft Office 2010 - następny Office za darmo?" (magazyn PC World.pl 4/2009)

Microsoft nie mówi na razie zbyt wiele o nowym Office 2010. Według oficjalnych informacji wiadomo tylko, że zadebiutować ma w pierwszej połowie 2010 roku. Rosyjski serwis Wzor dotarł jednak do dokumentów dla uczestników programu TAP (Technical Adoption Program), w których zapisano nieco dokładniejszą datę - koniec prac nad następcą Office'a 2007 planowany jest w marcu br.

Jeszcze w pierwszej połowie br. udostępniona ma zostać pierwsza beta Office'a 2010. Będzie to jednak program zamknięty. Publiczna beta także będzie - potwierdza to sam Microsoft. Nie podaje jednak żadnych szczegółów. Wiadomo jednak, iż stanie się to dopiero wraz z drugą betą, jesienią tego roku. Według zapisków pochodzących z dokumentów dla uczestników TAPu ma to mieć miejsce w październiku.