Microsoft blokuje Service Packa

Koncern z Redmond udostępnił aplikację, umożliwiającą użytkownikom systemu Windows Server 2003 zablokowanie pobierania Service Packa 1, którego udostępnienie w systemie automatycznych aktualizacji planowane jest na koniec lipca.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że o stworzenie takiego narzędzia zabiegali użytkownicy, którzy przed zainstalowaniem SP1 dla Windows Server 2003 zamierzają sprawdzić, czy dodatek jest w pełni kompatybilny z wykorzystywanymi przez nich aplikacjami.

Wprowadzenie SP1 do systemu automatycznej aktualizacji zaplanowane jest na 26 lipca - skorzystanie z udostępnionego właśnie przez Microsoft narzędzia umożliwi klientom opóźnienie pobrania i zainstalowania dodatku. Efekt działania aplikacji wygaśnie 30 marca 2006 r. (oczywiście, użytkownik może zdecydować o zainstalowaniu SP1 wcześniej) - po tym dniu opóźnianie pobrania nie będzie już możliwe.

SP1 dla Windows Server 2003, zaprezentowany przez Microsoft pod koniec marca, wprowadza do systemu kilka istotnych innowacji, związanych z bezpieczeństwem - m.in. narzędzie blokujące cały przychodzący do serwera ruch tak długo, jak długo nie zostaną zainstalowane najnowsze uaktualnienia do systemu (również administrator może przywrócić możliwość ruchu), a także kreatory, ułatwiające przystosowanie serwera do określonej funkcji (serwer plików, WWW, poczty itp.), a jednocześnie podpowiadające, jak najlepiej zabezpieczyć system w związku z dostępnymi publicznie funkcjami.

Narzędzie, umożliwiające opóźnienie pobrania SP1, dostępne jest na stronie Microsoftu.


Zobacz również