Microsoft blokuje kolejne konsole Xbox 360

Użytkownicy, którzy zmodyfikowali swoją konsolę Xbox 360 na tyle by móc uruchomić na niej pirackie wersje gier, nie mogą spać spokojnie. Microsoft nie ma bowiem litości dla nikogo i blokuje przerobiony sprzęt.

Microsoft nadal stosuje ostrą taktykę jeśli chodzi o walkę z piractwem na konsoli Xbox 360. Gigant z Redmond dąży do ukarania każdego użytkownika, który na swoim sprzęcie dopuszcza się uruchamiania pirackich wersji gier.

Blokady nakładane przez amerykańska firmę wydają się być bezwzględne. Nie ma praktycznie żadnej możliwości odwołania czy jakiejkolwiek dyskusji z przedstawicielami spółki.

Pierwsza fala blokad nakładanych na użytkowników powiązana była z premierą gry Halo 3. Teraz przy okazji ukazania się Gears of War 2, Microsoft ponownie stara się postraszyć graczy ostrymi karami.

Co ciekawe, do tej pory nie wyjasniono jak gigantowi z Redmond udaje się wykryć nieuczciwych posiadaczy Xboxów. Na rożnych forach internetowych gracze rozpisują się bowiem, że nie pomagają żadne programy ukrywające wprowadzone przeróbki czy nawet wyłączenie konsoli z sieci (na czas grania w piracką wersje gry).


Zobacz również