Microsoft chce kupić Mojang, czyli producenta Minecrafta

Mojang to studio założone przez Markusa "Notcha" Perssona specjalnie w celu wyprodukowania Minecrafta. Jak donosi Wall Street Journal, Microsoft zaproponował mu przejście pod swoje skrzydła za dość sporą kwotę.

Kwota ta to co najmniej 2 miliardy dolarów, czyli ponad 6 miliardów złotych. Według pisma negocjacje są już w mocno zaawansowanym stadium i umowa może zostać sfinalizowana nawet w tym tygodniu. Jak na razie sami zainteresowani nie komentują tych doniesień, co jednak ciekawe, Notch miał dwa lata temu dużo zastrzeżeń co do giganta z Redmond. Napisał wówczas na swoim Twitterze: "Dostałem maila od Microsoftu, w którym chcą pomoc mi w uzyskaniu certyfikatu Minecrafta dla Windows 8. Odpisałem, żeby przestali prób rujnowania PC jako otwartej platformy".

Microsoft chce kupić Mojang, czyli producenta Minecrafta

Od momentu swojej premiery Minecraft sprzedał się w ponad 54 milionach kopii na PC, konsole oraz urządzenia przenośne, a liczba filmików na YouTubie, pokazujących zarówno rozgrywkę, jak i możliwości zabawy, jest kolosalna. Mojang w 2013 roku zanotował zysk w wysokości ponad 100 milionów dolarów. Jak donosi Bloomberg, Persson i Microsoft są aktualnie w dość dobrych stosunkach, zwłaszcza po sukcesie Minecrafta na Xboxie, więc wszystko jest możliwe.

Zobacz również:

  • Atak DDoS na Minecrafta spowodował brak internetu w jednym z krajów Europy
  • Allegro.pl - sprawdź najlepsze prezenty na Walentynki! [27.01.2022]