Microsoft chce kupić RIM?

Oto najprostszy sposób dla Microsoftu, aby wreszcie liczyć się na mobilnym rynku. Kupić Research in Motion. Bloomberg podaje, że ceny akcji RIM spadły tak nisko, że to doskonały moment na ich przejęcie.

Bloomberg donosi, że Research in Motion Ltd. (RIM), warte kiedyś ponad 83 mln dolarów, jest dziś tańsze o ponad 80% niż w najlepszym okresie sprzed 3 lat. Wtedy to na rynku pojawił się rewolucyjny smartfon iPhone, a także system operacyjny Android, który zdążył już zawojować rynek smartfonów i tabletów. Paradoksalnie, coraz niższa wartość akcji RIM może być ratunkiem dla firmy. To znakomita okazja do jej przejęcia, np. przez Microsoft.

Zakup RIM byłby dla Microsoftu dużą szansą. Do obecnej linii smartfonów dla ogółu społeczeństwa (Windows Phone 7), koncern mógłby dołączyć drugą linię urządzeń z systemem operacyjnym BlackBerry OS, przeznaczoną dla biznesu.

Microsoft w takiej sytuacji, wraz z podpisaną już umową z Nokią, stałby się jednym z trzech największych graczy na mobilnym rynku (obok Google i Apple). Taki scenariusz przewidywano zresztą już pod koniec 2008 roku i choć wtedy transakcja nie doszła do skutku, nic dziś nie stoi na przeszkodzie, aby wrócić do rozmów.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna nikt nie chciał wierzyć w zapowiedzi o ścisłej współpracy Microsoftu z Nokią i przejęcie przez giganta z Remond firmy zajmującej się komunikatorem internetowym Skype.

Czy przejęcie RIM przez Microsoft jest możliwe?

Czekamy na wasze komentarze.