Microsoft chce płacić za opóźnienia

Microsoft pracuje nad planem finansowych rekompensat dla klientów, których szczególnie mocno mogą dotknąć opóźnienia Visty i Office 2007. Akcja będzie dotyczyć firm posiadających pakiet licencji zbiorczych (volume licensing).

Większość korporacji decyduje się na zakup licencji zbiorczych ze względu na pisemną gwarancję dotyczącą bezpłatnych uaktualnień (Software Assurance) oraz niższą cenę jednostkową za system operacyjny czy pakiet biurowy. Warto podkreślić, że "uaktualnieniem" może być w tym przypadku również opcja darmowego uzyskania nowej wersji Windows/Office.

Niestety klienci, którzy wykupili licencje zbiorcze i początkowo mieli szansę na bezpłatne uaktualnienia produktów, teraz z powodu kolejnych opóźnień stracą prawo do nowych wersji zanim jeszcze Vista i Office 2007 pojawią się na sklepowych półkach.

Dlatego właśnie gigant z Redmond ma zamiar oferować firmom pewien rodzaj wsparcia - na przykład przez rabaty, finansowe zadośćuczynienia itd. Program jest jeszcze w trakcie opracowywania z grupą producentów współpracujących z Microsoftem. Jego wdrażanie rozpocznie się prawdopodobnie jesienią tego roku.

Źródło: Eweek.com