Microsoft chwali się 12 milionami sprzedanych Lumii 520

Na dzisiejszym Worldwide Partner Conference Kevin Turner z Microsoftu oznajmił światu, że jak dotąd sprzedało się ponad 12 milionów smartfonów Nokia Lumia 520.

Daje to temu modelowi tytuł najlepiej sprzedającego się smartfona na świecie w swoim przedziale cenowym. Turner dodał też, że wszystko wskazuje na to, że liczba sprzedanych modeli będzie jeszcze większa, a być może następca - Nokia Lumia 630 - osiągnie lepszy wynik. Tak dobre wyniki sprzedaży napędzają zarazem rozwój Windows Phone, a w stosunku do ubiegłego roku liczba Lumii znajdujących się w użyciu wzrosła dwukrotnie. Nie zmienia to jednak faktu, że na globalnym rynku urządzeń mobilnych udział Microsoftu to zaledwie 14%.

Microsoft chwali się 12 milionami sprzedanych Lumii 520

Być może w popularyzacji Windows Phone pomogą nowi partnerzy, z którymi Microsoft nawiązał współpracę w tym roku. Dzięki temu może pochwalić się dodawaniem codziennie ok. 500 nowych aplikacji do Windows Phone Store oraz wzrostem zysków z ich sprzedaży aż o 440%! Aktualnie jest tam ponad 270 tysięcy gier i programów - zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, jednak do rywalizacji z Google Play droga jeszcze daleka.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 27.09.2021]