Microsoft cię przypilnuje

Dyrektor wykonawczy Microsoftu, Steve Ballmer poinformował, że firma pracuje nad aplikacją o nazwie Microsoft Update, która służyć ma do automatycznego pobierania uaktualnień oraz poprawek do wszystkich produktów koncernu. Narzędzie takie ma zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Dyrektor wykonawczy Microsoftu, Steve Ballmer poinformował, że firma pracuje nad aplikacją, która służyć ma do automatycznego pobierania uaktualnień oraz poprawek do wszystkich produktów koncernu. Narzędzie takie ma zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Większość oprogramowania produkowanego przez koncern ma wbudowane mechanizmy automatycznie sprawdzające, czy aplikacja jest aktualna i, w razie wykrycia jakichś braków, pobierające stosowne dodatki. Jak do tej pory nie pojawił się jednak program, który jednocześnie sprawdzałby wszystkie produkty Microsoftu (czyli np. systemy z rodziny Windows, pakiet Office oraz przeglądarkę Internet Explorer) zainstalowane na danym komputerze. "Zdajemy sobie sprawę z tego, że jako firma musimy się bardziej postarać by wprowadzić w życie ideę Trustworthy Computing" powiedział Ballmer (Trustworthy Computing to inicjatywa, która ma przywrócić zaufanie użytkowników do produktów Microsoftu).

Tworzone właśnie narzędzie ma nosić nazwę Microsoft Update – zbudowane ma ono być w oparcie o wykorzystywany w systemie Windows mechanizm Windows Update. S. Ballmer poinformował o tym podczas trwającej właśnie konferencji Microsoft Latin America Enterprise Solutions Conference 2002.


Zobacz również