Microsoft czeka z premierą Surface Mini na nową wersję pakietu biurowego Office

Wczoraj internet kolejny raz obiegły doniesienia dotyczące tabletu Surface Mini. Wbrew wcześniejszym doniesieniom projekt nie został anulowany, a jedynie opóźniony. Microsoft, jeśli wierzyć nowym informacjom od Evleaks, czeka z prezentacją urządzenia na nową wersję pakietu Office przeprojektowaną pod pracę z interfejsem dotykowym.

Tablet Microsoft Surface Mini jest przedmiotem spekulacji już od premiery pierwszego urządzenia z tej rodziny. Microsoft nie kwapi się jednak z prezentacją pomniejszonego modelu swojego flagowego urządzenia działającego pod kontrolą systemu Windows 8.1. Już kilkukrotnie do sieci trafiały informacje o rychłej premierze nowego urządzenia. Tak samo było przed ostatnią konferencją, na której finalnie pojawił się wyłącznie nie mniejszy, a większy od poprzednika Surface Pro 3.

Spekulacje na temat Surface Mini po premierze Surface Pro 3 ucichły, ale wczoraj do tematu wrócił twitterowy profil Evleaks, który odpowiedzialny jest za umieszczanie informacji i przecieków, w tym zdjęć, dotyczących nadchodzących produktów z mobilnego segmentu elektroniki użytkowej. Wedle najnowszego wpisu na tym profilu Microsoft wcale nie porzucił prac nad pomniejszoną wersją tabletu, a jedynie je wstrzymał.

Jako powód wstrzymywania się Microsoftu z premierą Surface Mini można uznać brak dotykowej wersji Microsoft Office na tablety z systemem Windows, który byłby tak wygodny w obsłudze, jak wersja na iPada. Możliwe jednak, że oprogramowanie to zaprezentowane zostanie już niedługo, a firma z Redmond wykorzysta premierę nową wersję pakietu biurowego do wprowadzenia na rynek kolejnego sprzętu.

źródło: @evleaks