Microsoft daje znać o rychłym zakończeniu wsparcia podstawowego dla Windows 7

Windows 7 będzie mógł korzystać z pomocy technicznej w podstawowym zakresie do 13 stycznia 2015 roku - przypomina Microsoft.

8 kwietnia 2014 roku pozbawiony wsparcia został wciąż popularny (należy do niego ok. 25% rynku desktopów) system Windows XP, którego użytkownicy są nieustannie namawiani do przesiadki na nowszy, bezpieczniejszy OS, najlepiej Windows 8 (lub jego nowszą wersję).

Wielu użytkowników Windows XP decydując się na aktualizację wybiera Windows 7 zamiast sugerowanej przez Microsoft "ósemki". Gigant z Redmond udostępnił jednak właśnie nową listę dotyczącą pomocy technicznej wysyłając tym samym do tych osób delikatne ostrzeżenie, że "siódemka" (wersje Enterprise, Enterprise N, Home Basic, Home Premium, Professional, Professional N, Starter, Start N, Ultimate i Ultimate N) od 14 stycznia 2015 roku nie będzie już obejmowana wsparciem podstawowym:

Windows 7 - wsparcie podstawowe skończy się 13 stycznia 2015 roku

Windows 7 - wsparcie podstawowe skończy się 13 stycznia 2015 roku

Co to oznacza? Ano to, że od 14 stycznia 2015 roku Windows 7 trafi do wsparcia dodatkowego (przez następne pięć lat), co dla zwykłego Kowalskiego nie będzie jeszcze oczywiście tragedią, lecz powinien on np. pamiętać, że:

- przy wsparciu dodatkowym nie będzie mógł uzyskać bezpłatnej pomocy technicznej, czyli, że dzwoniąc na infolinię Microsoftu z zamiarem zgłoszenia problemu technicznego z systemem Windows 7 zostanie grzecznie poproszony o rozłączenie

Różnice pomiędzy wsparciem podstawowym, a dodatkowym prezentuje poniższa tabela:

Różnice między wsparciem podstawowym, a dodatkowym

Różnice między wsparciem podstawowym, a dodatkowym