Microsoft dalej zwalcza Operę?

Przedstawiciele firmy Opera Software, producenta zdobywającej coraz większą popularność przeglądarki internetowej Opera, oskarżyli Microsoft o utrudnianie osobom korzystającym z tej aplikacji dostępu do portalu MSN.com.

Zdaniem Opera Software, ok. 30% użytkowników ich przeglądarki, próbując otworzyć stronę www.msn.com widzi jedynie komunikat o błędzie serwera. Przedstawiciele szwedzkiej firmy oskarżają więc Microsoft o świadome utrudnianie użytkownikom Opery dostępu do portalu.

Warto zaznaczyć, że już nie pierwszy raz użytkownicy alternatywnych przeglądarek internetowych (alternatywnych wobec niepodzielnie panującego Internet Explorera, z którego korzysta ponad 95% internautów) mają problemy z przeglądaniem stron MSN.com. Wcześniej jednak problem polegał na tym, że strona wyświetlała się nieprawidłowo - teraz problem jest poważniejszy, bo strona nie wyświetla się w ogóle.

Zobacz również:

  • Chrome 108 już dzisiaj. Zobacz, czego oczekiwać
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [listopad 2022]
  • test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW

Microsoft oczywiście kategorycznie zaprzecza, że mamy tu do czynienia z jakimkolwiek celowym działaniem - władze firmy zapowiedziały, że problem zostanie zbadany i, w miarę możliwości, usunięty.