Microsoft: dane jasno pokazują, że użytkownicy łatwo przystosowali się do Windows 8

Zebrane przez Microsoft dane jasno pokazują, że użytkownicy bez problemu dostosowują się do niektórych kontrowersyjnych funkcji systemu Windows 8.

Część z użytkowników systemu operacyjnego Windows 8 przystąpiła do Customer Experience Improvement Program (CEIP), czyli programu poprawy jakości obsługi klienta. Dzięki temu z ich komputerów podczas codziennego pracy z nowymi "okienkami" do Microsoftu automatycznie przesyłane są pewne dane, które następnie poddaje się analizie.

Julie Larson-Green, która zajęła miejsce Stevena Sinofsky'ego poinformowała właśnie, że z otrzymanych w ten sposób danych wynika, iż zdecydowana większość objętych programem CEIP użytkowników Windows 8 nie miała problemu z dostosowaniem się do jego najważniejszych nowych, wzbudzających sporo kontrowersji funkcji.

"Jak dotąd widzimy bardzo pozytywne rzeczy" - powiedziała Larson-Green i odniosła się jednocześnie do pojawiających się nieprzychylnych opinii stwierdzając, że jest to raczej przejściowa sprawa niż rzeczywisty problem. Ponadto przedstawiła następujące wnioski:

- opanowanie nowego systemu zajmuje od 2 dni do 2 tygodni

- po około 6 tygodniach użytkownicy zaczynają korzystać z nowych rozwiązań częściej niż z rozwiązań, które znali wcześniej

____________

No i co Wy na to?


Zobacz również