Microsoft debiutuje z pakietem biurowym Office 2019. Wersja z wieczystym wsparciem

Zapowiedziany po raz pierwszy rok temu pakietu biurowy Office 2019 trafił w końcu w ręce firm i przedsiębiorstw korzystających z licencji zbiorowych. Zmian w nowej wersji jest sporo, ale najważniejsza z nich dotyczy dożywotniej licencji. Okazuje się, że Microsoft w tej kwestii nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Office 2019

Według wcześniejszych zapowiedzi koncernu Office 2019 miał być ostatnią wersją pakietu biurowego z tzw. wieczystym wsparciem. Jego użytkownicy mogą liczyć jedynie na poprawki z zakresu bezpieczeństwa. Nowe funkcje mają pojawiać się wyłącznie w ramach usługi Office 365 dostępnej w abonamencie. Na szczęście Microsoft planuje kolejną wieczystą wersję pakietu, co oznacza, że przesiadka na rozwiązania w chmurze będzie się odbywać w nieco wolniejszym tempie.

W skład Office 2019 wchodzą tradycyjnie aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access i Publisher. Cztery ostatnie nie będą dostępne dla użytkowników pakietu w systemie macOS. Dodatkowo warto pamiętać, że Office 2019 jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows 10. Oto kolejny sposób, w jakim koncern z Redmond stara się zachęcić do porzucenia starszych wersji ‘okienek’. Jedynym sposobem na dostęp z poziomu Windows 7 i 8 jest wykupienie subskrypcji na Office 365. Office 2019 dla konsumentów indywidualnych pojawi się na rynku w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zobacz również:

  • Edge 92 - bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie
  • Recenzja: ONLYOFFICE Docs - an alternative to MS Office

W kwestii zmian względem pakietu Office 2016 warto wspomnieć o bardziej rozbudowanej obsłudze rysika, nowych formułach i metodach analizy danych w Excelu. W PowerPoincie dodano efekty przenikania się obrazów w trakcie prezentacji. Za to Outlook zyskał głosowe odczytywanie wiadomości oraz tryb skupienia.